Deltagerlister

 

Sommer-konkurrence 

søndag d.10 juni 2018

Lydighed

Ring 1

Klasse 1 start kl. 9,00

Dommer: Mogens Johansen - Ringsekretær: Susanne Agerbæk  

Katalog nr.                Hundefører                                        Race                   Hundens navn

1

Dorte Marcussen 

Parson Russel Terrier

My

2

Gurli Overgaard

Cavalier King Charles

Lili

3

Ingelise Koed

Curly Coated Retriever

Gatling

4

Tine Kloster

Berner Sennen

Tjanna

5

Janne Hjort

Curly Coated Retriever 

Loa

6

Ingelise Koed

Curly Coated Retriever

Todo

7

Nanna Munk-Hansen

Border Collie

Epic 

8

Tom Aagaard Mortensen

Jack Russel Terrier

Tilde

9

Birgitte Venning Hansen

Berner Sennen

Shirley

 

Ring 2   

Klasse 2 Start kl.9,00

Dommer: Wagn Johansen - Ringsekretær: Bente Hedelund

Katalog nr.               Hundefører                             Race                              Hundens navn

1

Søren Skov

Labrador Retriever

Cleo

2

Lenette Bendtsen

Berner Sennen

Babuska

3

Anette Sieg

Labrador Retriever

Nella

4

Jens Jensen

Bl. Labrador Retriever

Aslan

 

Klasse 3 Start kl. 11,00

Dommer: Wagn Johansen - Ringsekretær: Bente Hedelund

Katalog nr.               Hundefører                             Race                              Hundens navn

1

Louise Hilmer

Border Collie

Murphy

 

Rally

Begynder:

Banegennemgang kl. 9.05 (efter fælles-sit i LP 2)

 

Førers navn

Race

Hundens navn

1. Jens Jensen

Retriever/Cocker

Aslan

2. Pernille Dissing

Rhodesian Ridgeback

Jibe

3. Karen Lesko

Welsh Corgi Cardigan

Alfred

4. Søren Skov

Labrador

Cleo

5. Mogens Johansen

Berner Sennen

Babuska

 

Øvet:

Banegennemgang når begynder er færdige

Førers navn

Race

Hundens navn

1. Janne Hjort

Curly Coated Retriever

Loa

2. Gurli Overgaard

Chavalier King Charles Spaniel

Frida

3. Ingelise Koed

Curly Coated Retriever

Gatling

 

Ekspert:

Banegennemgang når øvet er færdige

Førers navn

Race

Hundens navn

1. Gurli Overgaard

Chavalier King Charles Spaniel

Lili

2. Mogens Johansen

Berner Sennen

Pinja

 

Champion:

Banegennemgang når ekspert er færdig

Førers navn

Race

Hundens navn

1. Ingelise Koed

Curly Coated Retriever

Todo