Deltagerlister

Sommer-konkurrence søndag d.13. juni 2021

Lydighed

Ring 1

Klasse 2 Start ca. kl. 9,00

 

Dommer: Wagn Johansen - Ringsekretær: Susanne Agerbæk

Prøveleder: Inge Lise Johansen

 

Katalog nr.               Hundefører                             Race                              Hundens navn

1

Inge Lise Johansen

Border Collie

Kenzo

2

Michael Thorsen

Australsk Labradoodle

Indi

3

Stine Aalund Knudsen

Border Collie

Ivy

4

Lena Katrine Berg

Border Collie

Lara

Nanna Munk-Hansen

Border Collie

Eddie

6

Gitte Levin Rasmussen

Border Collie

Gypsy (løbetid)

 

Klasse 3 Start kl. 10,30

 

Dommer: Wagn Johansen - Ringsekretær: Susanne Agerbæk

Prøveleder: Inge Lise Johansen

 

Katalog nr.               Hundefører                             Race                              Hundens navn

1

Lenette Lyngbye

Berner Sennen

Babuska

2

Susann Wheadon

Engelsk Springer Spaniel

Tuppence

 

Klasse CH Start kl. 11,30

 

Dommer: Wagn Johansen - Ringsekretær: Louise Hilmer

Prøveleder: Inge Lise Johansen

 

Katalog nr.               Hundefører                             Race                              Hundens navn

1

Pernille Dyrmann

Border Collie

Kenna

 

Ring 2

 

Klasse 1 start ca. kl. 9,00

 

Dommer: Mogens Johansen - Ringsekretær: Louise Hilmer  

 

Katalog nr.                Hundefører                                        Race                   Hundens navn

1

Pernille Dyrmann

Border Collie

Koko

2

Ina Ree

Golden Retriever

Alma

3

Marianne Werner Sørensen

Stor Puddel

Bonzo

 

 

HUSK AT MEDBRINGE EGNE APPORTER

 

Rally

Sommerkonkurrence

2021

 

Øvet

Start ca. kl. 9.30

 

Nr.

Hundefører

Race

Navn

1

Nanna Munk-Hansen

Border Collie

Eddie

 

 

Ekspert

Start ca. kl. 10.30

 

Nr.

Hundefører

Race

Navn

1

Bettina Bjerre

Australian Labradoodle

Indi

 

 

 

Begynder

Start ca. kl. 11.30

 

Nr.

Hundefører

Race

Navn

1

Marc Opfermann

Welsh Corgi

Pippin

2

Tom Mortensen

Jack Russel Terrier

Tilde